Zimowa aura, choć śliczna zza szyby oraz na fotografiach, nie rozpieszcza nas pod względem stroju. Puchowe kurtki oraz ubrania nie pozwalają nam prezentować się subtelnie, powiewnie i oryginalnie. Na szczęście jesteśmy w stanie wyróżnić nasz ubiór zjawiskowymi elementami. Korzystanie z czapek i szalików ani trochę nie musi być smutną koniecznością.
Czapki, szale, chusty – korzystne dla zdrowia

Podczas niskich temperatur na dworze należy ubierać się ciepło. Nakrycie głowy zabezpiecza głowę, która jest szczególnie wystawiona na spadki temperatur, dlatego że nie ma nawet trochę chroniącej tkanki tłuszczowej. Zakładając nakrycie głowy redukujemy niebezpieczeństwo choroby. Tak samo jest w odniesieniu do szyi, zakładając chustę nie przepuszczamy ani mrozu ani wiatru w rejony szczególnie czułe, to znaczy okolice gardła.

Czapki i szaliki – korzystne dla wizerunku

Mimo że pierwszoplanowe musi być nasze zdrowie, wygląd zewnętrzny również gra wielką rolę. Mając ciągle to samo okrycie wierzchnie łatwo jest zatapiać się w nudę i pospolitość stylizacji. Łatwo można ubarwić to nieszablonowymi dodatkami, między innymi nakryciami głowy.
Nie bój się eksperymentów z kolorami oraz niestandardowych krojów

Ten szal damski jest piękny

Wiele kobiet stawia na stonowane barwy lub fasony czapek, przez co my i całokształt naszego wyglądu (najczęściej jest to ciemna bądź szara kurtka) sprawiamy wrażenie smutnych. Wprowadzenie niebieskiej czapki i szalika może znacząco ożywić nasz wizerunek.

W galeriach handlowych lub internecie istnieje naprawdę zadowalający wybór przeróżnych wariantów oraz kolorów. Możemy dokonywać wyboru z czapek jednolitych, z frędzlami, kolorowych, a także robionych ręcznie. Niewątpliwie każdy dopasuje coś odpowiedniego dla siebie i swoich gustów.

Barwy korzystnie jest dobierać z wykorzystaniem tonacji naszej skóry. Istotnym jest także, by lubić ton. Ubierając na siebie czapkę w kolorze, który uważamy za ulubiony, bez wątpienia zwiększy się nasza pewność i wiara w siebie. W kwestii chust możemy postawić na śmiałe zdobienia albo rzadziej spotykane, na przykład bardzo szerokie, kroje.
Świetne czapki i szaliki nie tylko zimową porą

Owszem, bazowym celem czapek i chust jest zabezpieczenie przed zimnem, ale nie ma przeciwwskazań by nosić je też przy nieco zwiększonych stopniach Celsjusza. Początkową wiosną lub jesienią śmiało możemy nosić cieńsze szaliki i czapki. Wspaniale spiszą się cieniutkie apaszki i berety. Zakładając je do na przykład jeansowej kurtki komponujemy niepowtarzalną stylizację, dzięki której poczujemy się ładnie i kwitnąco.

Jeżeli musimy nakładać czapki i szaliki, dlaczego by nie spróbować poeksperymentować. Wykorzystując niestandardowe kolory, fasony oraz dodatki możemy pokazać to co lubimy, wbrew panującej szaroburej zimy na dworze.