Są takie elementy garderoby, które są nowością i kobiety nie do końca wiedzą, w jaki sposób je nosić. Właśnie to można powiedzieć o bezrękawniku, który jest teraz bardzo modny i warto wprowadzić go do swojej szafy. Przyda się nie tylko wiosną i chłodnym latem, ale też jesienią i zimą. Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dotyczących tego, jak modnie nosić bezrękawniki damskie.

Sposób na damski bezrękawnik

Bezrękawniki można nosić na coś, zakładając pod spód na przykład body albo koszulę. Można też zakładać je na gołe ciało, co wygląda niezwykle seksownie. Wtedy bezrękawnik traktuje się po prostu jak bluzkę z dzianiny, którą można łączyć ze spódnicą lub spodniami. Poza tym są jeszcze bezrękawniki szyte tak, że przypominają marynarkę pozbawioną rękawów. To bardzo elegancka wersja bezrękawnika, którą można zakładać również na gołe ciało lub na bluzkę albo koszulę. Takie bezrękawniki najczęściej posiadają pasek w talii, dlatego wiąże się je, dopasowując do sylwetki.

Jak stylizować damski bezrękawnik?

Jeśli wybierze się bezrękawnik z dzianiny, warto postawić na model oversize, który ma dekolt w kształcie litery v. Taki bezrękawnik w jasnym kremowym lub beżowym kolorze będzie doskonale wyglądać z białą koszulą założoną pod spodem. Można zestawić go z jeansami albo krótkimi spodenkami. W wersji na co dzień warto założyć coś pod spód. Gdy taki bezrękawnik zakłada się na przykład na spotkanie z przyjaciółmi, można nosić go wtedy na gołe ciało. Wystarczy dołożyć biżuterię, modne jeansy oraz ciekawe buty. W przypadku bezrękawników przypominających marynarkę pozbawioną rękawów, najlepiej zakładać do nich eleganckie spodnie, ołówkowe spódnice lub sukienki dzianinowe, które doskonale przylegają do ciała.